Ünlü vokalist ve gitarist James Hetfield hangi rock grubunun üyesidir?

Ünlü vokalist ve gitarist James Hetfield hangi rock grubunun üyesidir?

Ünlü vokalist ve gitarist James Hetfield hangi rock grubunun üyesidir?
18.12.2020
159
A+
A-

Ünlü vokalist ve gitarist James Hetfield hangi rock grubunun üyesidir?

1981 yılında kurulan Amerikalı bir heavy metal grubudur. Davulcu Lars Ulrich ve vokalist/gitarist James Hetfield tarafından Los Angeles’ta kurulduktan sonra kariyerinin büyük kısmını San Francisco’da sürdürmüştür.

METALLİCA

Metallica’nın ilk albümü Kill ‘Em All 1983 yılında yayınlandı. Grup, 1986 yılında yayınlanan ve tüm zamanların en ilham verici thrash metal albümlerinden biri olarak görülen Master of Puppets albümü ile hayran kitlesini genişletmeye başladı.

Metallica, 1991 yılında yayınlanan Black Album olarak da bilinen kendi isimlerini taşıyan beşinci albümleri ile hem büyük ticari başarı hemde heavy metal tarihinin en başarılı albümlerinden birini yaptı.

Metallica’nın temelleri Lars Ulrich tarafından atılır. Ulrich, Los Angeles gazetesine ilan vererek birlikte müzik yapabilecek kişilerle görüşmek istediğini belirtir. İlk telefon, bir basımevinde çalışan 18 yaşlarında lise mezunu bir gençten, James Alan Hetfield’dan gelir. Sert sesi, farklı armonisi ve yeniliğe açık gitar virtiözitesiyle, grubun vokal ve gitaristliğini üstlenen Hetfield’ı, şu anda Megadeth’te çalan gitarist Dave Mustaine izler. Ve son olarak da siyahi bass gitarist Ron Me Govne gruba dahil olur.

Metallica, California asıllı bir thrash metal grubudur. Grup ilk olarak baterist Lars Ulrich’in The Recycler gazetesine verdiği “Davulcu, Tygers of Pan Tang, Diamond Head ve Iron Maiden çalacak birileri aranıyor” ilanına Hugh Tanner ve James Hetfield’ın cevap vermesiyle kurulmuştur. Grup aslında resmi olarak Lars ve James’in tanışmasından 5 ay sonra kurulmuştur. Metallica adının Lars Ulrich’e Ron Quintana’dan isim önermesini istemesi üzerine “Metalmania ve Metallica” isimlerini önermiştir. Ama bir rivayete göre aslında Metallica ismi çalıntıdır. Bu rivayete göre Lars, bir arkadaşının çıkarmak istediği Metallica adındaki dergiden etkilenerek grubun adı olarak kullanmıştır.

Bulmaca Soruları ve Cevapları

Bilmece CevaplarıBilmece SorularıBulmaca CevaplarıBulmaca SorularıBulmaca Soruları ve CevaplarıBulmacalar ve CevaplarıMetallicaMetallica Grubu Üyeleri KimlerdirÜnlü vokalist ve gitarist James Hetfield hangi rock grubunun üyesidir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.