Tolga Çevik’in rol aldığı program hangisidir?

Tolga Çevik’in rol aldığı program hangisidir?

Tolga Çevik’in rol aldığı program hangisidir?
19.12.2020
318
A+
A-

Tolga Çevik’in rol aldığı program hangisidir?

Tolga Çevik’in, Fırat Doğu Parlak’ın yönergeleri doğrultusunda doğaçlama skeç yaptığı bir eğlence programı. Ebru Yalçın’ın yönetmenliğini yaptığı, Sinan Çetin’in yapımcılığını üstlendiği programda ilk olarak tv8’de Salih Kalyon ve Tolga Çevik birlikte yer almaktaydı.

KOMEDİ DÜKKANI

Komedi Dükkanı programı doğaçlamadan oluşan bir programdır ve oyuncu her bölüm farklı bir skeci canlandır. Bu yüzden programda sabit bir konu bulunmamaktadır. Bu skeçler canlandırılırken yönetmen ve oyuncular arasında yaşanan olaylar esprili bir dille abartılarak anlatılır.

Programdaki karakterler yönetmen (Fırat Doğu Parlak), oyuncu (Tolga Çevik), piyanist (Özer Atik) ve zaman zaman konuk oyunculardan oluşur. Yönetmenin görevi oyuncu çeşitli skeçler canlandırırken ona emir vermek ve onu yönetmektir. Ayrıca yönetmen, oyuncuya “Arkadaşım” diye hitap etmektedir. Oyuncunun görevi yönetmenin verdiği emirlere uymaktır. Oyuncu yönetmenin verdiği komutları gerçekleştirirken çeşitli espriler yapar. Ayrıca ara sıra yönetmenden ödeme talep etmektedir. Piyanistin görevi sahnede piyano çalarak ve bazen şarkı söylemektir skece dahil olarak oyuncu ile beraber oynamaktadır.

Oyuncu, piyaniste “Minik” diye hitap eder ve onu sahneye “Ve huzurlarınızda Minik!” diyerek çağırır. Yönetmen ise “Müzisyen Arkadaşım” diye hitap etmektedir. Bazen oyuncuya ihtiyaç duyulduğunda izleyicilerden rastgele bir kişi seçilir. Bazı skeçlerde konuklar da aktif olarak rol alabilmektedir. Bu skeçler canlandırılırken oyuncu ve nadir de olsa piyanist çeşitli kostümler giyerler.

Bulmaca Soruları ve Cevapları

Bilmece CevaplarıBilmece SorularıBulmaca CevaplarıBulmaca SorularıBulmaca Soruları ve CevaplarıBulmacalar ve CevaplarıKomedi DükkanıKomedi Dükkanı NedirTolga Çevik’in rol aldığı program

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.