Meb Yayınları 9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 16

Meb Yayınları 9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 16

Meb Yayınları 9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 16
24.02.2021
2.151
A+
A-

Meb Yayınları 9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 16

FİZİK BİLİMİ

Türkçe karşılığı kablosuz bağlantı olan Wi-Fi (Wireless Fidelity-Vayrlıs Fidelıdi), İnternet’e (Genel Ağ) erişimin kablo kullanılmadan yapılmasını sağlayan teknolojidir. Wi-Fi’yi kullanabilmek için Wi- Fi etki alanında, kablosuz bağlantıyı destekleyen cep telefonu, tablet, bilgisayar gibi bir cihazın olması yeterlidir. Cihazın algıladığı ağlardan istenilen bir tanesi seçilerek İnternet bağlantısı kurulur. Veri iletimi, elektromanyetik dalgalarla yapıldığı için dünyanın Wi-Fi bağlantısı olan her noktasında bilgiye erişmek ve bilgiyi paylaşmak mümkündür. Günümüzde daha hızlı kablosuz veri iletimi üzerinde çalışmalar devam etmektedir.

Wi-Fi veya 4G aracılığıyla Genel Ağ’a bağlanabilen akıllı telefonlar giderek nasıl daha çok veri işleyebiliyor?

Bant genişliği nedeniyle daha çok veri işleyebiliyor. Bant genişliğinin geniş olması demek veri aktarımının fazla olduğunu işarettir. Yani bant genişliği arttıkça veri aktarımı da artar.

Mürekkep balığının saatte yaklaşık 40 kilometre hızla ilerlemesi nasıl açıklanır?

Bir deniz canlısı olan mürekkep balığı diğer balıklarla karşılaştırıldığında ters bir şekilde yüzmesi ile onlardan ayrılır. Ayrıca yüzme şeklide diğer balıklardan büyük ölçüde farklıdır. Mürekkep balıkları içlerine aldıkları suyu püskürterek yol alırlar. Mürekkep balıklarının bu denli hızlı olmaları su püskürterek ilerlemelerinden kaynaklanır. Bu su püskürtme sonucu peristaltik hareket denilen bir olay meydana gelir. Peristaltik hareket sonucu mürekkep balıkları ileri doğru atılırlar ve büyük bir hız kazanırlar. Peristaltik hareket insanların sindirim ve boşaltım sistemlerinde de görülür ve organların düzenli olarak kasılıp gevşemesi ile meydana gelir.

Keman yayında at kılı kullanılmasının nedeni nedir?

Keman yayında gerçek at kılı kullanılmaktadır. Çünkü onun tutucu özelliği vardır. Daha iyidir, daha kalitelidir. Daha güzel net, berrak ses vermesini sağlar. Ve daya uzun ömrü vardır.

Bu soruların ve konuyla ilgili akla gelebilecek diğer soruların cevaplarına ünitenin bu bölümünde yer verilecektir. Fizik biliminin tanımı ve önemi, alt dalları, temel bilimler, mühendislik, teknoloji, spor ve sanatla olan ilişkisi, fiziksel niceliklerin sınıflandırılması incelenerek bilim araştırma merkezlerinin fizik bilimi için önemi açıklanacaktır.

Meb Yayınları 9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 16

9. Sınıf Fizik Ders Kitabı CevaplarıFizik 9. Sınıf CevaplarıFizik 9. Sınıf ÇözümleriFizik Ders Kitabı CevaplarıFizik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 16Fizik Ders Kitabı ÇözümleriFizik Ders Kitabı Çözümleri Sayfa 16Fizik Kitabı CevaplarıFizik Kitabı ÇözümleriMeb YayınlarıMeb Yayınları 9. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 16Meb Yayınları Fizik Ders Kitabı CevaplarıMeb Yayınları Fizik Ders Kitabı ÇözümleriMeb Yayınları Fizik Ders Kitabı Çözümleri Sayfa 16Sayfa 16,

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.