İslamiyet de 4 halife döneminin ilk halifesi kimdir?

İslamiyet de 4 halife döneminin ilk halifesi kimdir?

İslamiyet de 4 halife döneminin ilk halifesi kimdir?
14.12.2020
169
A+
A-

İslamiyet de 4 halife döneminin ilk halifesi kimdir?

573 yılında Mekke’de dünyaya gelmiştir. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in aynı zamanda sahabesidir. Peygamber efendimiz gibi yaşamı boyunca putlara tapmamış, her zaman güzel ahlaklı olmuş bir sahabedir.

HZ. EBUBEKİR (r.a.)

573 yılında Mekke’de dünyaya gelen Hz. Ebubekir (R.A) tam adı Ebu Bekir Abdullah bin Ebi Kuhafe’dir. Hz. Ebubekir (R.A) peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in aynı zamanda sahabesidir. Peygamber efendimiz gibi yaşamı boyunca putlara tapmamış, her zaman güzel ahlaklı olmuş bir sahabedir. Peygamber efendimiz Hzhttps://www.kitapcozumleri.com/. Muhamed (S.A.V) peygamber olduktan sonra ona ilk iman edenler arasında Hz. Ebubekir (R.A) yer almaktadır. Peygamber efendimizin en sevgili dostudur. Hz. Ebubekir (R.A) Medine’de 634 yılında vefat etmiştir. Kabri Mescid-i Nebevi Medine’de bulunur.

Fil Vak’ası’ndan üç yıl kadar sonra Mekke’de doğdu. Annesi Ümmü’l-Hayr Selmâ bint Sahr, Mekke döneminde Hz. Peygamber’in Erkam b. Ebü’l-Erkam’ın evinde bulunduğu sırada İslâmiyet’i kabul etti. Babası Ebû Kuhâfe, Mekke fethinden hemen sonra oğlu Hz. Ebû Bekir’in aracılığıyla müslüman oldu.

Hz. Ebûbekir, 573 senesinde Mekke’de dünyaya teşrif etti. Hz. Ebûbekir’in ismi Abdullah’tır. Tertemiz nesebi, Resûlullah Efendimiz’in altıncı batındaki dedesi Mürre bin Kâ‘b ile birleşir. Efendimiz’den iki yaş küçüktür.

Bulmaca Soruları ve Cevapları

Bilmece CevaplarıBilmece SorularıBulmaca CevaplarıBulmaca SorularıBulmaca Soruları ve CevaplarıBulmacalar ve CevaplarıHz. EbubekirHz. Ebubekir Kimdirİslamiyet de 4 halife döneminin ilk halifesi kimdir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.