Ada Yayınları 5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 11

Ada Yayınları 5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 11

Ada Yayınları 5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 11

Ada Yayınları 5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 11

GÜVENLİĞİMİZ İÇİN
Etkinlikleri yaparken güvenlik uyarılarına dikkat etmeliyiz.

GÖZ GÜVENLİĞİ
Gözümüze zarar verme olasılığı olan tüm çalışmalarda (Örneğin kimyasal maddelerle çalışırken gözlük kullanmalıyız.

KESKİN VE SİVRİ UÇLU CİSİMLER
Keskin, sivri uçlu cisimleri kullanırken büyüklerimizden yardım almalı ve dikkatli olmalıyız.

ELDİVEN
Ellerimizin kirlenmemesi ve zarar görmemesi için eldiven giymeliyiz.

ISI
Isı kaynağı ve sıcak maddeleri kullanırken dikkatli olmalıyız. Maşayla kavradığımız deney tüpünde bir şey ısıtırken tüpü kendimizden ve arkadaşlarımızdan uzak tutmalıyız.

ELEKTRİK
Kullanacağımız aracın fişini prize takmadan önce düğmesini kapalı konumda tutmalı ve ellerimizin kuru olmasına dikkat etmeliyiz. Elektrikli aletlerle işimiz bittiğinde aracın düğmesini kapatıp fişi prizden çekmeliyiz.

KİMYASALLAR
Kimyasal maddelerle çalışırken çok dikkatli olmalıyız. Önlük, eldiven ve gözlük üzerimize sıçrayabilecek kimyasal maddelere karşı önemli bir koruyucudur. Üzerimize bir kimyasal madde sıçradığında öğretmenimize haber vermeli ve kimyasal maddenin sıçradığı alanı sabunlu su ile yıkamalıyız.

ÖNLÜK
Giysilerimizin kirlenmemesi ve zarar görmemesi için önlük giymeliyiz.

TEMİZLİK
Kirlendiğinde ve çalışmalarımız bittiğinde ellerimizi yıkamalıyız.

CAM ARAÇ VE GEREÇLERİ
Etkinlikte kullandığımız cam araç ve gereçleri mutlaka kontrol etmeliyiz. Bunların temiz olduğundan, kırık ve çatlak olmadığından emin olmalıyız. Kırılan cam eşyalardan öğretmenimizi haberdar etmeli ve ısıya dayanıklı araçlar kullanmalıyız.

HAYVAN GÜVENLİĞİ
Doğa incelemeleri sırasında karşılaşacağımız hayvanlara dokunmamalıyız. Dokunmak istediğimiz hayvanlar hakkında öğretmenimizden bilgi almamız yararlı olacaktır. Etkinliğin sonunda ellerimizi sabunlu suyla yıkamalıyız.

BİTKİ GÜVENLİĞİ
Etkinlik sırasında kullandığımız bitkileri ya da bitki parçalarını asla yememeliyiz, bitkilere dokunduktan sonra mutlaka ellerimizi yıkamalıyız. Mümkünse çalışmaların bitiminde saksı veya topraktan aldığımız bitkileri tekrar yerlerine dikmeliyiz.

Fen Bilimleri Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları

5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı ÇözümleriAda YayınlarıAda Yayınları 5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı CevaplarıAda Yayınları 5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı ÇözümleriAda Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı CevaplarıAda Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı ÇözümleriFen Bilimleri CevaplarıFen Bilimleri ÇözümleriFen Bilimleri Ders Kitabı CevaplarıFen Bilimleri Ders Kitabı ÇözümleriFen Bilimleri Kitabı CevaplarıFen Bilimleri Kitabı Çözümleri

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.