Yattıktan sonra bilinçsizce konuşan ve yürüyen kimdir?

Yattıktan sonra bilinçsizce konuşan ve yürüyen kimdir?

Yattıktan sonra bilinçsizce konuşan ve yürüyen kimdir?
25.01.2021
238
A+
A-

Yattıktan sonra bilinçsizce konuşan ve yürüyen kimdir?

Uykudan kalkma ve gezme ile tanınır. Kişinin bu esnada uyandırılması güçtür ve olup biteni hatırlamaz. Uykunun ilk kısımlarında, özellikle uykuya daldıktan birkaç saat içinde görülür.

UYUR GEZER

Uyurgezerliği kısaca bir uyku bozukluğu rahatsızlığı olarak tanımlayabilir. Uyurgezer bireyler düşük bilinç halinde olmalarına rağmen, tam bilinç durumunda gerçekleştirilen tüm aktiviteleri yapabilirler. Bu aktiviteler oldukça basit olan yürümek gibi aktivitelere olabilirken, araba kullanmak gibi karmaşık aktivitelerde olabilir.

Uyurgezerlik ya da bilinen diğer adlarıyla uyurgezer veya uykuda gezinme, parasomni kategorisinde bir tür uyku bozukluğudur. Uyurgezerler düşük bilinç halinde olmalarına rağmen, yavaş dalga uykusu aşamasından kaynaklanan ve genellikle tam bir bilinç durumunda gerçekleştirdikleri faaliyetleri gerçekleştirirler. Bu faaliyetler kişinin yatakta oturması, banyo veya yürüyüş ya da temizlik yapması gibi basit faaliyetler olabileceği gibi araç sürme ve yemek pişirme gibi daha karmaşık faaliyetler de olabilir. Ayrıca bazı vakalarda halüsinasyon görmek gibi algı bozuklukları yaşanabildiği gibi bu durum cinayete kadar varabilir.

Uyku davranış bozukluklarından biri olan uyurgezerlikte kişi yürüyebilir, konuşabilir ve hatta araba kullanarak farkında olmadan bir yerlere gidebilir.

Yattıktan sonra bilinçsizce konuşan ve yürüyen

Bilmece CevaplarıBilmece SorularıBulmaca CevaplarıBulmaca SorularıBulmaca Soruları ve CevaplarıBulmacalar ve CevaplarıUyur GezerUyur Gezer Ne DemekUyur Gezer Nedir,

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.