Meb Yayınları 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 12

Meb Yayınları 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 12
01.12.2020
102
A+
A-

Meb Yayınları 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 12

İNSANDAN İNSANA GİDEN YOL

Günlük yaşamınızda kendinizi ifade ederken nelere dikkat eder ve nasıl davranırsınız? Söyleyiniz.

Saygılı ve karşımızdakini kırmayan yada karşımızdakinin samimiyet durumuna göre cümleler ile ifade ederiz.

Ahmet Amca, yaklaşık bir haftadır kendisini iyi hissetmiyordu. Vücudundaki sebebini bilemediği ağrılar yüzünden morali de bozulmuştu. Üstelik çevresindekilerin doktora gitmesi gerektiği konusundaki tavsiyelerini de dikkate almıyordu. Sonunda ısrarlara dayanamadı ve Alo 182’yi (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) arayarak doktor Nuri Bey’e muayene olmak için randevu aldı.

Ertesi gün hastaneye gitti. Ahmet Amca, içeri girdiğinde bir önceki hastanın sonuçlarına bakan doktor, elindeki kâğıtları kenara bıraktı; Ahmet Amca’ya gülümseyip ondan oturmasını rica etti. Yaşlı adamın hâl hatırını sordu. Muayene ettikten sonra “Merak etme amcacığım, şu ilaçları kullanırsan ve tavsiyelerime uyarsan ağrıların geçecek.” dedi. Doktorun Ahmet Amca’nın rahatsızlığı ile ilgilenmeden önce kendisinin hâl hatırını sorması, kısa süreliğine de olsa onunla sohbet etmesi, güler yüzü, samimi tavrı, yaşlı adamın daha hastaneden çıkmadan kendini iyi hissetmesini sağlamıştı. İlaçlarını alıp evine giderken kendi kendine söyleniyordu: “Deseler inanmazdım. Daha doktoru görünce ağrılarım hafiflemeye başladı. İlaçları da kullandım mı iyileşirim artık…” Mutlu bir şekilde evine dönen Ahmet Amca, verilen ilaçları tam zamanında kullanmaya her zamankinden daha çok dikkat etti. Doktorun tavsiyelerine de harfiyen uydu. Kısa süre sonra ağrıları azalmış, rahatlamıştı.

Okuduğumuz metinde olduğu gibi günlük hayatımızın her alanında çevremizdeki insanlarla iletişime geçeriz. Bu sırada iletişim şeklimiz, tutum ve davranışlarımız karşımızdakinin bizi anlaması ve sorunun çözümüne yardımcı olması açısından çok önemlidir.

“İletişim” duygu, düşünce ve bilgilerin her türlü yolla başkalarına aktarılmasıdır.

Meb Yayınları 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 12

7. Sınıf7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Çözümleri7. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları7. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı ÇözümleriMeb YayınlarıMeb Yayınları 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı CevaplarıMeb Yayınları 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 12Meb Yayınları 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ÇözümleriMeb Yayınları 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Çözümleri Sayfa 12Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı CevaplarıMeb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ÇözümleriSayfa 12Sosyal Bilgiler Ders Kitabı CevaplarıSosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 12Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ÇözümleriSosyal Bilgiler Ders Kitabı Çözümleri Sayfa 12Sosyal Bilgiler Kitabı CevaplarıSosyal Bilgiler Kitabı Çözümleri

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.