Meb Yayınları 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 15

Meb Yayınları 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 15

Meb Yayınları 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 15
15.11.2020
81
A+
A-

Meb Yayınları 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 15

Bu fotoğrafta çocuğum. Anne ve babamın oğlu, ablalarımın kardeşiyim. Anne ve babama yardım etmek, onların sevgilerine layık olmak, ablalarımı örnek alıp onlardan iyi şeyler öğrenmek benden beklenen davranışlardı. Ben de bir çocuk olarak sorumluluklarımı yerine getirmeye çalıştım.

Okulda öğrenci ve arkadaş rolündeyim. Okul kurallarına uymam, derslerime çalışmam, arkadaşlarımla uyumlu olmam gerektiğini biliyordum. Arkadaşlarımla yaşadığım sorunları konuşarak çözmeye çalıştım.

Meslek hayatım başladı. Babam bana “Oğlum hangi işi yaparsan yap, işin hakkını vererek yap.” derdi. Mesleğim öğretmenlik olduğu için bu söz daha da bir anlam kazanmıştı. Çünkü insan yetiştirmenin sorumluluğunu üzerimde hissediyordum. Ben de iyi bir öğretmen olmak için çaba gösterdim.

Çocuğum oldu, baba rolündeyim. Bir baba olarak çocuğuma örnek davranışlar sergilemenin, onun beslenme, sevgi, eğitim, sağlık gibi temel ihtiyaçlarını karşılamanın görevim olduğunun bilincindeydim.

Meslek hayatında öğretmenlikten yöneticilik rolüne geçtim. Yöneticiliğin getirdiği bir takım davranışları edinmem gerektiğinin farkındaydım. Rolüm değişince doğal olarak sorumluluklarım da değişti.

Eğitim almaya devam ettim. Hayat boyu farklı roller içerisinde bulunsam da her zaman devam etmesi gereken öğrenci rolüm hiç bitmedi.

Rolleri değiştikçe Hüseyin Bey’in sorumluluklarının da değişmesiyle ilgili neler söyleyebilirsiniz?

  • Hüseyin Bey’in yaşı arttıkça rolleri değişmiş ve sorumlulukları da buna bağlı olarak artmıştır. Hayatında edinmiş olduğu roller de onun sorumluluklarını değiştirmiştir. Farklı yaşlarda farklı roller üstlenmiştir.
  • Hüseyin Bey, çocuk rolündeyken anne ve babasına yardımcı olan ve kendi üstüne düşen sorumlulukları yerine getiren bir çocuktur.
  • Hüseyin Bey, okula başladığında okul kurallarına uyan, derslerine çalışan, arkadaşlarıyla uyumlu olmaya çalışan birisidir.
  • Hüseyin Bey, öğretmen olduğunda sorumlulukları daha fazla olmuştur. İnsan yetiştirmenin sorumluluğu dahilinde hareket etmeye çalışmıştır.
  • Hüseyin Bey, baba olduğunda çocuğuna her konuda örnek olan, bütün gereksinimlerine karşılamaya çalışan bir ebeveyndir.
  • Hüseyin Bey, yönetici olduğunda ise, sorumluluk alanı daha da artmıştır. Bu durumun farkında olan biridir.

Meb Yayınları 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 15

6. Sınıf6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Çözümleri6. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları6. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı ÇözümleriMeb YayınlarıMeb Yayınları 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı CevaplarıMeb Yayınları 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 15Meb Yayınları 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ÇözümleriMeb Yayınları 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Çözümleri Sayfa 15Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı CevaplarıMeb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ÇözümleriSayfa 15Sosyal Bilgiler Ders Kitabı CevaplarıSosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 15Sosyal Bilgiler Ders Kitabı ÇözümleriSosyal Bilgiler Ders Kitabı Çözümleri Sayfa 15Sosyal Bilgiler Kitabı CevaplarıSosyal Bilgiler Kitabı Çözümleri

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.